HP lisab MSA seadmetele thin provisioning ja sub-LUN tiering funktsionaalsuse

Eile, 18. novembril, kuulutas HP välja tulevased uuendused oma MSA Storage seeriale.  HP kasutab ära oma MSA neljanda põlvkonna arhitektuuri, et pakkuda tehnoloogiaid nagu sub-LUN tiering, thin provisioning ja intelligent storage automation ka piiratud eelarvega klientidele.

Uued MSA automatiseeritud tieringu võimalused on suunatud peamiselt kahele kasutus-stsenaariumile: Archive Tiering ja Performance Tiering.

MSA2040

Archive Tiering tehakse püsivara uuendusega (firmware update) saadavaks kõigile MSA 2040 seeria omanikele tasuta. Archive Tiering liigutab automaatselt andmed, mida pole hiljuti kasutatud, Enterprise SAS ketastelt (10k/15k) kulusäästlikematele Midline SAS ketastele (7.2k). HP enda testide põhjal ulatub antud lahenduse kokkuhoid GB kohta kuni 75%-ni, kui kasutusel on nii Enterprise SAS kui Midline SAS kettad.

Performance Tiering  on lisafunktsionaalsus HP MSA 2040 salvestusmassiividele, mis kiirendab tööd liigutades tihedamini kasutatavad “kuumad” andmed SSD ketastele. Uus SSD Read Cache funktsionaalsus MSA 2040-le kasutab ennustavat algorütmi, mis kiirendab lugemis-intensiivseid töökoormaid nagu näiteks Microsoft SQL, Microsoft Exchange, CRM, Oracle Database ja SAP. HP sõnul on SSD Read Cache kiirendusega oodata 70% paranemist kiiruses, kui kasutada üht 200GB SSD-d lugemis-vahemäluna 2TB 15k SAS HDD kettamahu jaoks.

Funktsionaalsus, mis on peidetud turundusterminite “intelligent storage automation” ja “advanced storage capabilities” taha, lisatakse nii MSA 1040 kui 2040 seeriatele. Varasemast lihtsamaks ja kiiremaks tehakse virtuaalsete mahtude provisioneerimine ja ümberjagamine  ning thin provisioning võimaldab ka “thin rebuild”-e, mis kiirendab RAID gruppide taastamist. Uus capacity reclamation ehk mahu tagasipärimise funktsionaalsus töötab kõigi thin-aware operatsioonisüsteemidega nagu Windows ja Linux, samuti hüperviisoritega VMwarelt ja Microsoftilt ning võimaldab kustutatud andmete mahtu taaskasutusse võtta ilma administraatoripoolse sekkumiseta.

HP MSA seadmed saavad uuendustega ka uue välimusega veebi-GUI. Uus kasutajaliides peaks eelkõige tegema lihtsamaks virtualiseeritud keskkondade administreerimise, kus virtuaalmasinate arvu kiire kasv on olnud raskemini manageeritav kui muudel SMB MSA seadistamisjuhtudel.

Hinnastamine ja saadavus

Uus MSA 1040 ja 2040 püsivara (firmware) on praegu tehtud saadavaks kontrollgrupile ning on eeldatavalt avalikult saadaval käesoleva aasta detsembris. MSA 1040 kliendid saavad püsivara uuendada ostes litsentsi MSA 1040 Advanced Virtualization Upgrade ligikaudse lõppkasutaja hinnaga 3500 USD. MSA 2040 omanikud saavad kogu funktsionaalsuse tasuta uuendades vaid oma püsivara. Eraldi litsentsiga MSA 2040 omanikele on vaid Performance Tiering funktsionaalsus, mis maksab lõppkasutajale 3999 USD.