Hewlett Packard Enterprise tõi andmesalvestuse turule tipptasemel võimekuse

StoreVirtual 3200 _MSA 2042

Hewlett Packard Enterprise tõi andmesalvestuse turule tipptasemel võimekuse

Hewlett Packard Enterprise uus läbimurre tarkvaralisel salvestamisel ja välkmälude vallas aitab väikestel ja keskmise suurusega ettevõtetel (ingliskeelne lühend SMB – Small and Midsize Business) vältida igapäevaseid kompromisslahendusi ja tehnoloogilisi takistusi.  

Augustis 2016 teavitas Hewlett Packard Enterprise üldsust uutest jagatud andmesalvestuse lahendustest, mis aitavad SMB ettevõtetel moderniseerida nende IT-süsteeme hübriidse välkmälu ja tarkvara põhiste salvestusplatvormidega ning on seejuures kätte saadavad juba 10 000.- dollari hinnapiiris.

Aastaid on SMB kliendid pidanud piirama oma ärilisi eesmärke, kuna funktsionaalsed andmesalvestuslahendused on keerulised ja kulukad. Kui suuremad organisatsioonid on rakenduste kiirendamiseks kasutusele võtnud välkmälu, kulude kärpimiseks tarkvaralise salvestuse mahte tõstnud ning avastanud tõhusaid mooduseid aja säästmiseks, siis SMB ettevõtted on nendest mängumaastikku muutvatest tehnoloogiatest kõrgete hindade tõttu kõrvale jäänud.

Serverite ja andmesalvestuse maailmaturu liidrina on HPE viimas ettevõtete andmesalvestusteenuseid moodsate andmesalvestite abil mahtudeni, mis kõrvaldavad senised   tehnoloogilised takistused. Uus HPE StoreVirtual 3200 pakub võimalust siseneda järgmise põlvkonna tarkvarapõhisesse salvestuslahendusse hindadega, mis algavad 6000 dollarist, samas kui HPE MSA 2042 võimaldab rakendusi kiirendada SSD hübriidlahendusega hinnaklassis 10 000 USD. Mõlemat süsteemi iseloomustab rikkalik andmete migratsiooni puudutav andmeteenuste komplekt ning süsteemide ja paiknemiste suhtes seesmise paindlikkusega järjestatud välkmälu.

„Pole tähtis, kui suur keegi on. Kui küsimuse all on tänapäevane digitransformatsioon, siis „piisavalt hea“ andmesalvestus ei ole enam piisavalt hea,” sõnas Bill Philbin, Hewlett Packard Enterprise’i asepresident ja andmesalvestusosakonna peajuht. „Vähendades välkmälu kulukust ja võimaldades komponeeritud andmekandematerjali salvestussüsteemide ja hüperkonvergeeritud rakenduste vahel aitab HPE oma klientidel maha astuda ajutiste tehnoloogiate jooksulindilt ja omandada andmesalvestussüsteem, millega nad saavad koos kasvada, mitte sellest välja kasvada.”

Kaasaegne jagatud andmesalvestus koos tarkvaraga defineeritud DNA-ga – seda hinnaga alates 6000 USD


HPE uus StoreVirtual 3200 andmesalvesti esindab järgmist põlvkonda: tegemist on paindliku jagatud andmesalvestuse süsteemiga, mis on rajatud HPE juhtivale tarkvaralise salvestamise platvormile, millel on StoreVirtual’is üle kogu maailma enam kui 200 000 kasutust. HPE StoreVirtual 3200 pakub väikestele ja keskmise suurusega andmesalvestusklientidele 64-bitisele ARM-tehnoloogiale põhineva uue duubel-kontrolleritega massiivi kõrval uut RAID-blokki  ja kõrgtasemel andmesalvestusteenuseid nagu hetkvõtted, mahtude provisjoneerimine ja replikatsioonid ning seda pretsedenditult soodsa hinna eest. StoreVirtual 3200 pakub klientidele ka tulevikku suunatud ja riskivaba kasvuteekonda komponeeritava andmestruktuuri kaudu, mis laseb HPE StoreVirtual süsteemidel ja VSA tarkvaral HPE ProLiant serverites, HPE hüperkonvergeeritud rakendustes ja HPE Synergy süsteemis tõrgeteta töötada. Kasutades kõikjal samasugust tarkvaraliselt defineeritud andmemassiivi operatsioonisüsteemi on HPE visiooniks anda oma klientidele vabadus kasvada igas suunas ja igal ajal, ükskõik milliste vormiliste tegurite või tarbimismudelite juures.

Olles loodud ligi sajaprotsendilise juurdepääsetavuse põhimõttel kujutab HPE StoreVirtual 3200 endast uut virtuaalse salvestusmassiivi liiki, mis annab klientidele paindlikud võimalused töökoormuste konsolideerimiseks, võtta kasutusele välkmälu, kui nad on selleks valmis ning edasi liikuda vastamaks tuleviku nõudmistele. Olemas on edasiarendatud funktsioonid, mis lubavad süsteemil tegeleda töökoormuse muutustega reaalajas reageerides dünaamiliselt I/O kõikumistele. Sellise lähenemisviisi juures kasutatakse vaid väikest kogust   välkmälusalvestust, et anda rakendustele kiirendus ilma kasutajapoolse sekkumiseta, mis muudab selle ideaalseks vahendiks serverite virtualiseerimisel ja rakenduste produktiivsuse suurendamisel..  

Mõne minutiga rakendatava ja eelneva lisaõppeta kasutatavana juhatab HPE StoreVirtual 3200 SMB kliendid tarbija poolt juhitava kasutajakogemuseni, mis põhineb samasugusel intuitiivse disaini raamistikul, mida praegu on võimalik leida HPE ettevõtete andmesalvestuse ja andmekeskuste pakkumistest. See lihtsus laieneb ka uuele kaugjuhitavale pilvepõhisele analüüsivõimekusele, mille omadusteks on sisseehitatud, parimaid tavasid järgiv mootor ja tööriistade planeerimise võime lihtsustamaks juhtimist ja vähendamaks riske.

HPE StoreVirtual 3200 pakub süsteemide ja saitide vahelist paindlikkust, aga ka sisseehitatud tuge ja rohkem kui 2000 juhendpilti kiireks ja täpseks andmetaastuseks olles välja töötatud just väikeste ja keskmise suurusega ettevõtetele. Kasutades HPE tarkvara VM Explorer on võimalik varundusel saada täiendavat kaitset ja salvestada andmed HPE StoreOnce Disk Backup’i salvestusruumi.

Tehnoloogilise ülemineku lihtsustamiseks on saadaval HPE StoreVirtual Migration Manager tarkvara, mis aitab töökoormusjaotusega hõlbustada andmemigratsioone ja vähendada riske. Praegused StoreVirtuali kliendid leiavad, et StoreVirtual 3200 suudab pakkuda samasugust jõudlust ja võimekust 58% madalama hinnaga kui senised kahesõlmelised StoreVirtual 4000 konfiguratsioonid.

SAN andmemassiiv – valdkonna juhtiv andmesalvesti saab välkmälu uuenduskuuri vähem kui 10 000 USD eest 


Uus HPE MSA 2042 võtab üle HPE lipulaevana tuntud andmemassiivi – koos ligi poole miljoni uuendatud ühikuga ja laeb sellesse 800 GB sisseehitatud pooljuhtmälukandja (SSD) mahtu. Lisaks on ettevõtte võimekust tagav kõikehõlmav tarkvarapakett stardihinnaga, mis jääb alla 10 000 USD. Koos välkmälu kiirendi, automatiseeritud järjestamise ja andmekaitsega pakub standardne ja odavama hinnaga MSA 2042 kuni 60% kasvu  andmebaaside andmekannetel sekundis ja 80 % võrra kiiremaid rakenduste reageerimisaegu säästes seejuures 54% kulusid. See on ideaalne just klientidele, kes otsivad võimalusi rakenduste (näiteks andmebaaside) töö kiirendamiseks ja konsolideerimiseks ennast tõestanud platvormidel.

Oma hõlpsa hallatavusega, mis on loodud IT-st vaid üldteadmisi omavatele inimestele ja HPE ProLiant serveri kasutajatele, on MSA 2042 samavõrd lihtsalt kasutatav kui teisedki MSA perekonna tooted. MSA 2042 on paindlik nii sisseehitatud SSD võimekuse, vahemälu lugemiskiirendi kui ka tõhustatud järjestusega lugemis/kirjutamiskiirenduse kasutamisel, ilma et lisanduks litsentsiostu kulusid. Süsteemi omaduseks on „seadista-ja-unusta“ tüüpi järjestusmootor, mis optimeerib välkmälu mahukuse reageerides automaatselt  ilma vajaduseta käsitsi sekkumiseks.  

Investeeringute kaitsmiseks ja tehnoloogiliste tõrgete likvideerimiseks võimaldab MSA 2042 ettevõtetel väikestviisi alustada ja sammhaaval edasi liikuda kombineerides erineva toega välkmälude ja traditsiooniliste kettaseadmete kasutamist. Sarnaselt teiste MSA brändipere liikmetele pakub ka MSA 2042 andmeid paigal hoidvaid uuendusi, mis teevad lõpu andmete migratsiooni probleemist põhjustatud tõrgetele ja lasevad klientidel oma kettaseadmetesse tehtud investeeringutelt edasi liikuda.

Hinnad ja kättesaadavus

HPE StoreVirtual 3200 andmesalvestussüsteemid on kättesaadavad kõikjal maailmas ja neid on võimalik koheselt tellida USA tänavahindadega alates 6055 USD.

HPE MSA 2042 andmesalvestussüsteemid on kättesaadavad kõikjal maailmas ja neid on võimalik koheselt tellida USA tänavahindadega alates 9877 USD.

HPE StoreVirtual Migration Manager jõudis kõikjal turule 2016. aasta kolmandas kvartalis.